CZECH INN HOTELS
NOVINKY PRO ZAJIŠTĚNÍ REZERVACE VOLEJTE 296 537 111

o nás

Grand Hotel International Prague, zařazený na seznam kulturních památek, se nachází v klidné rezidenční čtvrti, na Praze 6. Centrum Prahy je od něj jen dva kilometry daleko a na Pražský hrad je možné dojít příjemnou procházkou. Za čtvrt hodiny lze dojet z hotelu na Letiště Václava Havla. V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází autobusová a tramvajová zastávka a stanice metra Dejvická je 5 minut od hotelu.

Grand Hotel International Prague byl postaven mezi lety 1952 – 1956 ve stylu socialistického realismu, nebo také „sorely“, jak se tomuto architektonickému slohu někdy zkráceně říká. Budova měla původně sloužit pouze k ubytování vojáků, ale nakonec byl záměr změněn a z budovy se stal hotel. Původně byl součástí stavby také protiatomový kryt, ve kterém by mohlo přežít 600 osob po dobu 14 dní, ten je nyní využíván jako sklad. V padesátých letech se nicméně jednalo o nejluxusnější hotel v Československu.

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu z 50. let. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí a můžeme bez nadsázky říci, že je nadčasový.

V interiéru dodnes nalezneme unikátní výzdobu. Podíleli se na ní přední čeští a slovenští umělci a řemeslníci. Zpracování a design ozdobných prvků a svítidel svou kvalitou příjemně překvapí.

Ubytování

Hotel nabízí celkem 278 plně klimatizovaných pokojů v kategoriích Standard, Executive, Třílůžkové a apartmá Tower.

Hotel má k dispozici soukromé placené parkoviště s omezeným počtem parkovacích míst, parkovací místa není možné rezervovat.

Vynikající bohaté snídaně, obědy a večeře jsou servírovány v hotelové restauraci Symphonia Restaurant & Garden, která v teplém počasí nabízí příjemné posezení a grilování v rozlehlé soukromé zahradě hotelu.